Evde Yenidoğan Hizmetleri

  • 16.Aralık.2017
  • Yenidoğan eğitimi; 
Eğitimimizde cilt, ağız ve perine bakımı, tırnak kesimi, yenidoğan masajı ve önemi, uygulamalı banyo eğitimleri anne ile uygulamalı olarak paylaşılmaktadır. Ziyaretlerimiz sırasında bebeğin gelişimi, beslenmesi ve bebeğiniz için riskli olabilen sarılık kontrolleri yapılmakta, bebek odasının düzeni ve havalandırmasının önemi, ortak alanların güvenliği ve ergonomisiyle ilgili eğitim ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.
Hizmetin tüm bilgileri standart formlara kaydedilmekte ve isteğiniz durumunda doktorunuz ile paylaşılmaktadır.
  • Lohusa bakımı ve eğitimi; 
Anne bebek eğitimlerinde yeni doğum yapmış annelerin psikolojik ve bedensel açıdan yeterli bilgi ve eğitim almaları sağlanmakta ve anneye emzirme teknikleri , göğüs bakımı, epizyo bölgesi bakımı, anne sütünün önemi gibi temel konularda gerekli eğitim uzman hemşirelerimiz tarafından verilmektedir.
  • “Hastalık sizi yönetmesin, siz hastalığınızı yönetin” yaklaşımıyla verilen bu hizmetin amacı, hastalığına rağmen bireyin sağlıklı olarak yaşamına devam etmesini sağlamaktır. Konusunda uzman doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları ev ya da işyeri ziyaretleriyle hastanın kontrollerini yaparak dikkat edilmesi gereken konularda eğitim vermektedirler. Hastalık Yönetimi programları sayesinde hastalıkların olası yan etkileri engellenebilmekte ya da geciktirilebilmektedir.
  • Dislipidemi, hipertansiyon, diyabet gibi kronik ve metabolik hastalıklarda, akut komplikasyonların gelişmesini ve kronik hastalıklarda olumsuz sonuçların meydana gelmesini engellemek amacıyla düzenli aralıklarla doktor / hemşire takibi yapılmakta; hastalıkla ilgili eğitimler, sağlığın telefonla takibi, düzenli testler ile doktor muayeneleri ve konsültasyon hizmeti verilmektedir.